Лента новостей

Разное. Александра Герасименя приглашает всех на "Мова Cup"!  

2014-09-18 19:13:53

Уже завтра на сайте Прессбола появится информация о старте национального спортивного фестиваля Мова Сup, который состоится 28 сентября на территории республиканского центра олимпийской подготовки по легкой атлетике (Калиновского, 111). Всем желающим будет предложено попробовать свои силы в различных видах спорта. А фронтменами праздника станут звезды белорусского спорта. Как всегда, в первом ряду Александра Герасименя, считающая, что не имеющему аналогов фестивалю будет уготована большая и светлая жизнь:

Во-первых, в этот день мы все будем разговаривать на родной белорусской мове. Во-вторых, дадим возможность федерациям и спортивным клубам презентовать свои виды спорта в наилучшем ракурсе — так, как они сами сочтут нужным. В третьих, благодаря помощи многочисленных спонсоров проведем немало турниров, главным из которых будет корпоративный — среди прославленных отечественных брендов в 6 командных видах спорта. А в четвертых, будет просто весело — во всяком случае, я это вижу по настроению людей, организующих наш Мова Cup.

Александра Герасименя приглашает на "Мова Cup"
Александра Герасименя приглашает на "Мова Cup"


Комментарии (21)

Khimik-SKA 19 Сен 2014 10:55
Мова кап. Ха! Чудаки)
Наверное, не знают, как слово "кубок" на белорусский переводится:)
string(10) "Khimik-SKA" string(17) "19 Сен 2014 10:55" string(103) "Мова кап. Ха! Чудаки)
Наверное, не знают, как слово "кубок" на белорусский переводится:)" Array
kazemaks 19 Сен 2014 10:30
Вялікі дзякуй стваральнікам акцыі за ініцыятыву! Паспрабую пайсці, сваіх калег запрасіў таксама.
Але ёсць вялікі сумнеў, што будзе там цікава. Насьцярожыла фраза: "дадим возможность федерациям и спортивным клубам презентовать свои виды спорта в наилучшем ракурсе" Пакуль цікавых прэзентацый ад нашых чыноўнікаў ад спорта я ня памятаю.

Можа, хто ўзгадае, калі нашы клюбы ладзілі цікавыя імпрэзы? Буду ўдзячны. Хто быў сцэнарыстам ці рэжысэрам шоў (піяр-кампанія, РА ці інш?)
string(8) "kazemaks" string(17) "19 Сен 2014 10:30" string(499) "Вялікі дзякуй стваральнікам акцыі за ініцыятыву! Паспрабую пайсці, сваіх калег запрасіў таксама.
Але ёсць вялікі сумнеў, што будзе там цікава. Насьцярожыла фраза: "дадим возможность федерациям и спортивным клубам презентовать свои виды спорта в наилучшем ракурсе" Пакуль цікавых прэзентацый ад нашых чыноўнікаў ад спорта я ня памятаю.

Можа, хто ўзгадае, калі нашы клюбы ладзілі цікавыя імпрэзы? Буду ўдзячны. Хто быў сцэнарыстам ці рэжысэрам шоў (піяр-кампанія, РА ці інш?)" Array
XAVI ALONSO 19 Сен 2014 10:14
"TrueMan" писал(а):
Галоўнае не назва, а тое які сэнс нясе ў сабе гэтае мерапыемства і для чаго яно праводзіцца. Назва адно з апошніх что мае значэнне ва ўсім гэтым.
Тое што ў назве есць замежнае слова нічога дрэннага, так як не трэба адвяргаць іншыя культуры, гісторыю, мову, бо мы хоць і адрозневаемся ад другіх сваей культурай звычкамі і т.д., але мы усе жывем на адной планеце і дыхаем адным паветрам і гэта галоўнае. Сваю культуру і мову трэба цаніць і ганарыцца імі, але іншыя так сама маюць права на жыцце і ужыванне."

Т.е. "Белоруссия" это нормально, я так понимаю. Или иные культуры принимает только, если он не связаны с Россией?
string(11) "XAVI ALONSO" string(17) "19 Сен 2014 10:14" string(706) "
"TrueMan" писал(а):
Галоўнае не назва, а тое які сэнс нясе ў сабе гэтае мерапыемства і для чаго яно праводзіцца. Назва адно з апошніх что мае значэнне ва ўсім гэтым.
Тое што ў назве есць замежнае слова нічога дрэннага, так як не трэба адвяргаць іншыя культуры, гісторыю, мову, бо мы хоць і адрозневаемся ад другіх сваей культурай звычкамі і т.д., але мы усе жывем на адной планеце і дыхаем адным паветрам і гэта галоўнае. Сваю культуру і мову трэба цаніць і ганарыцца імі, але іншыя так сама маюць права на жыцце і ужыванне."

Т.е. "Белоруссия" это нормально, я так понимаю. Или иные культуры принимает только, если он не связаны с Россией?" Array
TrueMan 19 Сен 2014 10:01
Галоўнае не назва, а тое які сэнс нясе ў сабе гэтае мерапыемства і для чаго яно праводзіцца. Назва адно з апошніх что мае значэнне ва ўсім гэтым.
Тое што ў назве есць замежнае слова нічога дрэннага, так як не трэба адвяргаць іншыя культуры, гісторыю, мову, бо мы хоць і адрозневаемся ад другіх сваей культурай звычкамі і т.д., але мы усе жывем на адной планеце і дыхаем адным паветрам і гэта галоўнае. Сваю культуру і мову трэба цаніць і ганарыцца імі, але іншыя так сама маюць права на жыцце і ужыванне.
string(7) "TrueMan" string(17) "19 Сен 2014 10:01" string(509) "Галоўнае не назва, а тое які сэнс нясе ў сабе гэтае мерапыемства і для чаго яно праводзіцца. Назва адно з апошніх что мае значэнне ва ўсім гэтым.
Тое што ў назве есць замежнае слова нічога дрэннага, так як не трэба адвяргаць іншыя культуры, гісторыю, мову, бо мы хоць і адрозневаемся ад другіх сваей культурай звычкамі і т.д., але мы усе жывем на адной планеце і дыхаем адным паветрам і гэта галоўнае. Сваю культуру і мову трэба цаніць і ганарыцца імі, але іншыя так сама маюць права на жыцце і ужыванне." Array
Андрэй Караткевіч 19 Сен 2014 03:20
"Angmarsky" писал(а):
Интересненько. В связи с этим возникает два вопроса:

1. Сколько конкретно песен?
2. Где их можно услышать?"
Зачётныe вопросы :)
Герасiменя - проста супер) Зорка першай велiчынi для нашае краiны
string(17) "Андрэй Караткевіч" string(17) "19 Сен 2014 03:20" string(282) "
"Angmarsky" писал(а):
Интересненько. В связи с этим возникает два вопроса:

1. Сколько конкретно песен?
2. Где их можно услышать?"
Зачётныe вопросы :)
Герасiменя - проста супер) Зорка першай велiчынi для нашае краiны" Array
Перейти к списку новостей