Лента новостей

Футбол. Игорь Криушенко: во втором тайме Люксембург поджимал нас. Но не скажу, что было создано что-то серьезное  

2018-11-16 01:42:17

Главный тренер сборной Беларуси Игорь Криушенко после победы над командой Люксембурга (2:0) рассказал, насколько доволен игрой Александра Глеба и рассчитывает ли на него в будущем.

Хочу в первую очередь поздравить ребят с этой победой. А также всех наших болельщиков, всех, кто верил в нас и поддерживал. Что касается игры, то первый тайм был очень хорошим в нашем исполнении. Забили мяч. А затем были еще моменты, чтобы увеличить счет. Во втором тайме соперник немного встрепенулся, освежил фланги и поджимал нас. Но не скажу, что было создано что-то серьезное. Да, были подходы и полумоменты, но не более того. Забили второй мяч — и, по большому счету, предрешили исход матча. После чего довели его до победного конца.

Вы вернули в команду Александра Глеба. Надеетесь, что он еще долго будет играть в сборной? Или какие у вас на него виды?
Взяли его в команду, поскольку он сейчас имеет постоянную игровую практику. И достаточно неплохо провел последние матчи — и с "Челси", и в чемпионате Беларуси. А уж сколько Саше позволит здоровье, сколько ему отмерено богом — дай бог, пусть играет, помогает нам и радует зрителей. Здесь сложно сказать, как долго. Но хочется, чтобы как можно дольше все это длилось.

До ЧЕ-2020 стало еще ближе. Сборная Беларуси не просто обыграла Люксембург, а фактически завоевала путевку в плей-офф Лиги наций

Игорь Криушенко
Фото: пресс-служба БФФ


Комментарии (4)

Анжик 16 Ноя 2018 16:25
Цитата:
А ведь на самом деле Глеба некем заменить.

Он один на этой позиции в футбол у нас играет, остальные бей беги.

Да и опорники Драгун с Маевским... по мне уж лучше Корзун -Бага.

Без Глеба с Савицким мы 4 тура видели во что сборная играет...

Белочка?:)
string(5) "Анжик" string(17) "16 Ноя 2018 16:25" string(374) "
Цитата:
А ведь на самом деле Глеба некем заменить.

Он один на этой позиции в футбол у нас играет, остальные бей беги.

Да и опорники Драгун с Маевским... по мне уж лучше Корзун -Бага.

Без Глеба с Савицким мы 4 тура видели во что сборная играет...

Белочка?:)
" Array
123stas 16 Ноя 2018 16:21
Цитата:
Цитата:
Во втором тайме соперник немного встрепенулся, освежил фланги и поджимал нас. Но не скажу, что было создано что-то серьезное.


Як не было нічога сур'ёзнага створана супернікам у другім тайме ? А выхад сам на сам з Гарбуновым і патрапляньне мячом, дарэчы ўдалай люксамбуржскай замены, у штангу ? А перакладзіна ад Яахіма ? Гэта не сур'ёзныя галявыя моманты каля беларускай брамкі ? То што тады ?



А самае галоўнае, што трэнер "напарол" з заменамі і па сутнасьці паламаўшы гульню беларускай каманды ў другім тайму. Па вялікаму рахунку, у гэтым скліканьні зборнай на падсілкованую замену атакуючага складніка каманды можна разлічваць толькі на двух гульцоў - Кавалёва і Пуцілы. Праблема па хадзе матча паўстала, як і чакалася, на каго мяняць Глеба па пазыцыі. І тут напрошваўся толькі адзіны рацыянальны варыянт : мяняць на Савіцкага, а фланг Паўла аддаваць Кавалёву. Так, Савіцкі непрызвычаяны гуляць у цэнтры, але нічога страшэннага не адбылося б, калі паспрабавалі менавіта яга - маладога, амбіцыйнага, думаючага і галоўнае тэхнічнага гульца. Менавіта ў цэнтры пад нападнікам для выгула мяча і разгону атакаў каманды. А Пуціла павінен б мяняць наперадзе Сароку, а не "мертвячына" Сігневіч (выбачаюся можа за залішнюю рэзкасьць, але гэта праўда), які ні сустрэцца з мячом, ні апрацаваць яго як сьлед, ні ўдарыць добра па брамке амаль не ў стане.



Трэнер памыліўся яшчэ і з тым, што не далучыў да гэтага складу каманды Бярозкіна. І менавіта гэтага гульца варта было мяняць на Глеба. І даць яму 25-40 хвілінаў на гэта. Горш б затое, што адбывалася ў структуры гульні белкаманды ў другім тайму дакладна не было б. Пазыцыя Глеба - самая праблемная пазыцыя ў камандзе, а таму трэнер павінен шукаць варыянты, якія б дазволілі камандзе ГУЛЯЦЬ у футбол, а не пакутваць на полі.

А ведь на самом деле Глеба некем заменить.

Он один на этой позиции в футбол у нас играет, остальные бей беги.

Да и опорники Драгун с Маевским... по мне уж лучше Корзун -Бага.

Без Глеба с Савицким мы 4 тура видели во что сборная играет...
string(7) "123stas" string(17) "16 Ноя 2018 16:21" string(2247) "
Цитата:
Цитата:
Во втором тайме соперник немного встрепенулся, освежил фланги и поджимал нас. Но не скажу, что было создано что-то серьезное.


Як не было нічога сур'ёзнага створана супернікам у другім тайме ? А выхад сам на сам з Гарбуновым і патрапляньне мячом, дарэчы ўдалай люксамбуржскай замены, у штангу ? А перакладзіна ад Яахіма ? Гэта не сур'ёзныя галявыя моманты каля беларускай брамкі ? То што тады ?



А самае галоўнае, што трэнер "напарол" з заменамі і па сутнасьці паламаўшы гульню беларускай каманды ў другім тайму. Па вялікаму рахунку, у гэтым скліканьні зборнай на падсілкованую замену атакуючага складніка каманды можна разлічваць толькі на двух гульцоў - Кавалёва і Пуцілы. Праблема па хадзе матча паўстала, як і чакалася, на каго мяняць Глеба па пазыцыі. І тут напрошваўся толькі адзіны рацыянальны варыянт : мяняць на Савіцкага, а фланг Паўла аддаваць Кавалёву. Так, Савіцкі непрызвычаяны гуляць у цэнтры, але нічога страшэннага не адбылося б, калі паспрабавалі менавіта яга - маладога, амбіцыйнага, думаючага і галоўнае тэхнічнага гульца. Менавіта ў цэнтры пад нападнікам для выгула мяча і разгону атакаў каманды. А Пуціла павінен б мяняць наперадзе Сароку, а не "мертвячына" Сігневіч (выбачаюся можа за залішнюю рэзкасьць, але гэта праўда), які ні сустрэцца з мячом, ні апрацаваць яго як сьлед, ні ўдарыць добра па брамке амаль не ў стане.



Трэнер памыліўся яшчэ і з тым, што не далучыў да гэтага складу каманды Бярозкіна. І менавіта гэтага гульца варта было мяняць на Глеба. І даць яму 25-40 хвілінаў на гэта. Горш б затое, што адбывалася ў структуры гульні белкаманды ў другім тайму дакладна не было б. Пазыцыя Глеба - самая праблемная пазыцыя ў камандзе, а таму трэнер павінен шукаць варыянты, якія б дазволілі камандзе ГУЛЯЦЬ у футбол, а не пакутваць на полі.

А ведь на самом деле Глеба некем заменить.

Он один на этой позиции в футбол у нас играет, остальные бей беги.

Да и опорники Драгун с Маевским... по мне уж лучше Корзун -Бага.

Без Глеба с Савицким мы 4 тура видели во что сборная играет...
" Array
shniperson 16 Ноя 2018 10:59
Усатый черт
string(10) "shniperson" string(17) "16 Ноя 2018 10:59" string(18) "Усатый черт" Array
Karen 16 Ноя 2018 06:52
Цитата:
Во втором тайме соперник немного встрепенулся, освежил фланги и поджимал нас. Но не скажу, что было создано что-то серьезное.


Як не было нічога сур'ёзнага створана супернікам у другім тайме ? А выхад сам на сам з Гарбуновым і патрапляньне мячом, дарэчы ўдалай люксамбуржскай замены, у штангу ? А перакладзіна ад Яахіма ? Гэта не сур'ёзныя галявыя моманты каля беларускай брамкі ? То што тады ?



А самае галоўнае, што трэнер "напарол" з заменамі і па сутнасьці паламаўшы гульню беларускай каманды ў другім тайму. Па вялікаму рахунку, у гэтым скліканьні зборнай на падсілкованую замену атакуючага складніка каманды можна разлічваць толькі на двух гульцоў - Кавалёва і Пуцілы. Праблема па хадзе матча паўстала, як і чакалася, на каго мяняць Глеба па пазыцыі. І тут напрошваўся толькі адзіны рацыянальны варыянт : мяняць на Савіцкага, а фланг Паўла аддаваць Кавалёву. Так, Савіцкі непрызвычаяны гуляць у цэнтры, але нічога страшэннага не адбылося б, калі паспрабавалі менавіта яга - маладога, амбіцыйнага, думаючага і галоўнае тэхнічнага гульца. Менавіта ў цэнтры пад нападнікам для выгула мяча і разгону атакаў каманды. А Пуціла павінен б мяняць наперадзе Сароку, а не "мертвячына" Сігневіч (выбачаюся можа за залішнюю рэзкасьць, але гэта праўда), які ні сустрэцца з мячом, ні апрацаваць яго як сьлед, ні ўдарыць добра па брамке амаль не ў стане.



Трэнер памыліўся яшчэ і з тым, што не далучыў да гэтага складу каманды Бярозкіна. І менавіта гэтага гульца варта было мяняць на Глеба. І даць яму 25-40 хвілінаў на гэта. Горш б затое, што адбывалася ў структуры гульні белкаманды ў другім тайму дакладна не было б. Пазыцыя Глеба - самая праблемная пазыцыя ў камандзе, а таму трэнер павінен шукаць варыянты, якія б дазволілі камандзе ГУЛЯЦЬ у футбол, а не пакутваць на полі.
string(5) "Karen" string(17) "16 Ноя 2018 06:52" string(1893) "
Цитата:
Во втором тайме соперник немного встрепенулся, освежил фланги и поджимал нас. Но не скажу, что было создано что-то серьезное.


Як не было нічога сур'ёзнага створана супернікам у другім тайме ? А выхад сам на сам з Гарбуновым і патрапляньне мячом, дарэчы ўдалай люксамбуржскай замены, у штангу ? А перакладзіна ад Яахіма ? Гэта не сур'ёзныя галявыя моманты каля беларускай брамкі ? То што тады ?



А самае галоўнае, што трэнер "напарол" з заменамі і па сутнасьці паламаўшы гульню беларускай каманды ў другім тайму. Па вялікаму рахунку, у гэтым скліканьні зборнай на падсілкованую замену атакуючага складніка каманды можна разлічваць толькі на двух гульцоў - Кавалёва і Пуцілы. Праблема па хадзе матча паўстала, як і чакалася, на каго мяняць Глеба па пазыцыі. І тут напрошваўся толькі адзіны рацыянальны варыянт : мяняць на Савіцкага, а фланг Паўла аддаваць Кавалёву. Так, Савіцкі непрызвычаяны гуляць у цэнтры, але нічога страшэннага не адбылося б, калі паспрабавалі менавіта яга - маладога, амбіцыйнага, думаючага і галоўнае тэхнічнага гульца. Менавіта ў цэнтры пад нападнікам для выгула мяча і разгону атакаў каманды. А Пуціла павінен б мяняць наперадзе Сароку, а не "мертвячына" Сігневіч (выбачаюся можа за залішнюю рэзкасьць, але гэта праўда), які ні сустрэцца з мячом, ні апрацаваць яго як сьлед, ні ўдарыць добра па брамке амаль не ў стане.



Трэнер памыліўся яшчэ і з тым, што не далучыў да гэтага складу каманды Бярозкіна. І менавіта гэтага гульца варта было мяняць на Глеба. І даць яму 25-40 хвілінаў на гэта. Горш б затое, што адбывалася ў структуры гульні белкаманды ў другім тайму дакладна не было б. Пазыцыя Глеба - самая праблемная пазыцыя ў камандзе, а таму трэнер павінен шукаць варыянты, якія б дазволілі камандзе ГУЛЯЦЬ у футбол, а не пакутваць на полі.
" Array
Перейти к списку новостей
2018-11-16
01:26
Разное. Экс-команда брестского "Динамо" по игре в Dota теперь будет выступать под названием Pavaga Gaming   1560
01:01
Футбол. Товарищеские матчи. Немцы разгромили россиян, англичане забили три мяча американцам   6778 / 3
00:56
Футбол. Лига наций. Дивизион "D" Грузины не удержали победу в матче с андоррцами 3481 / 2
00:54
Футбол. Лига наций. Дивизион "С". Венгры одолели эстонцев, финны потеряли первые очки 2450
00:51
Футбол. Лига наций. Дивизион "В". Боснийцы не пустили австрийцев в плей-офф 2531
00:44
Футбол. Лига наций. Дивизион "А". Хорваты на флажке вырвали победу в триллере с испанцами при судействе Кульбакова   9068 / 2
00:39
Футбол. Лига наций. Чтобы выйти в плей-офф, белорусам достаточно не проиграть в Сан-Марино 4360 / 1