Лента новостей

Футбол. Лига наций. Сборная Беларуси победила команду Сан-Марино и выиграла группу, ни разу не пропустив   

2018-11-18 21:49:46

Сборная Беларуси обыграла команду Сан-Марино в выездном матче Лиги наций — 2:0. У гостей отличились Станислав Драгун и Антон Сарока. Белорусы выиграли группу 2 пула "D" и в следующем цикле переместятся в лигу "С".

Сборная Беларуси — в плей-офф Лиги наций! Но могло быть еще лучше

САН-МАРИНО — БЕЛАРУСЬ — 0:2
СЕРРАВАЛЛЕ. Стадион "Олимпийский". Начало — в 20.00.
САН-МАРИНО: Э.Бенедеттини — Ман.Баттистини, Ф.Витайоли, Д.Симончини (к), Палацци — А.Гасперони (Томассини, 62), Э.Голинуччи, А.Голинуччи — Хирш (Чезарини, 90), Нанни (Гьярди, 63), Д.Ринальди.
Запасные: М.Дзаволи, С.Бенедеттини, Мик.Баттистини, Този, Л.Ченсони, Чеволи, Лунадеи, Грандони, Муларони.
БЕЛАРУСЬ: Черник — Шитов, Политевич, Мартынович (к), Поляков — Маевский (Кисляк, 81) — Савицкий (Скавыш, 66), Драгун, Глеб (Путило, 70), Стасевич — Сарока.
Запасные: Щербицкий, Горбунов, Ковалев, Бага, Сигневич, Сиваков, М.Володько, Риос, Баланович.
ГОЛЫ: 0:1 — Драгун (8, пас — Сарока). 0:2 — Сарока (53, пас — Драгун).
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ: Ман.Баттистини (32), Томассини (78).

Лига "D", группа 2: БЕЛАРУСЬ — 14 очков (6 матчей), Люксембург — 10 (6), Молдова — 9 (6), Сан-Марино — 0 (6).

Грузия, Македония или Армения, Косово или Азербайджан — возможные соперники сборной Беларуси в плей-офф Лиги наций

При жеребьевке отбора к EURO-2020 белорусы могут оказаться в четвертой, а не пятой корзине

Лига наций. Болельщики сборной Беларуси развернули бело-красно-белый флаг на трибуне стадиона в Сан-Марино







Фото: vk.com/belfootfederation


Комментарии (41)

Шура першы і апошні 19 Ноя 2018 10:17
Цитата:
Don Basil,

Трэнер павінен шукаць маладых гульцоў у каманду. А не набіраць адных вэтэранаў. Той жа Кавалёў у яго сядзіць на лаве, а выходзіць Скавыш ... Што тут сказаць ? "Дальнабачны" трэнер. Далей за свой нос нічога не бачыць. На пазыцыю Глеба трэба шукаць чалавека. Ну небярэж ты новую моладзь, ну так паспрабуй таго ж Савіцкага на раздачы і разгону. Не, ён выпускае на пазыцыю Глеба Пуцілу альбо Кісляка, якія непараўнальна горш за Савіцкага і па тэхніке, і па разуменьні гульні. А Кісляк, той увогуле толькі адную !!! перадачу наперад зрабіў падчас сваёй прысутнасьці на полі. Астатнія папярок і назад... Тое ж самае тычыцца Балановіча. Гэты ўвогуле не мае ніякага разуменьня гульні. Два разы за свой час на полі паскорыцца за мячом і тут жа яго згубіць і ўсё на гэтым. Не відаць, не чуваць чалавека.

Да вазьмі ты перспектыўнага маладога якога. Ты ж трэнер павінен апякацца не толькі сёняшнім днём, але і ў будучыню зазірнуць неяк варта было б. Не, Бярозкіна ён не бачыць. Я уж не кажу пра іншых гульцоў зь унутранага чэмпіяната ...

Трэнер-Лузар. Пячэцца толькі за сваю ср.ку. Футбол яго цікавіць толькі зь гледзішча напаўненьня свайго гаманца. Тут і зараз. Больш яго футбол не цікавіць аніяк. Брыдка.

Согласен с вами, молодежь надо вводить в игру, особенно когда результат уже не довлеет. Но появляется на поле Путило, а из молодых условно в запасе только Ковалев. В этом и беда.
string(19) "Шура першы і апошні" string(17) "19 Ноя 2018 10:17" string(1532) "
Цитата:
Don Basil,

Трэнер павінен шукаць маладых гульцоў у каманду. А не набіраць адных вэтэранаў. Той жа Кавалёў у яго сядзіць на лаве, а выходзіць Скавыш ... Што тут сказаць ? "Дальнабачны" трэнер. Далей за свой нос нічога не бачыць. На пазыцыю Глеба трэба шукаць чалавека. Ну небярэж ты новую моладзь, ну так паспрабуй таго ж Савіцкага на раздачы і разгону. Не, ён выпускае на пазыцыю Глеба Пуцілу альбо Кісляка, якія непараўнальна горш за Савіцкага і па тэхніке, і па разуменьні гульні. А Кісляк, той увогуле толькі адную !!! перадачу наперад зрабіў падчас сваёй прысутнасьці на полі. Астатнія папярок і назад... Тое ж самае тычыцца Балановіча. Гэты ўвогуле не мае ніякага разуменьня гульні. Два разы за свой час на полі паскорыцца за мячом і тут жа яго згубіць і ўсё на гэтым. Не відаць, не чуваць чалавека.

Да вазьмі ты перспектыўнага маладога якога. Ты ж трэнер павінен апякацца не толькі сёняшнім днём, але і ў будучыню зазірнуць неяк варта было б. Не, Бярозкіна ён не бачыць. Я уж не кажу пра іншых гульцоў зь унутранага чэмпіяната ...

Трэнер-Лузар. Пячэцца толькі за сваю ср.ку. Футбол яго цікавіць толькі зь гледзішча напаўненьня свайго гаманца. Тут і зараз. Больш яго футбол не цікавіць аніяк. Брыдка.

Согласен с вами, молодежь надо вводить в игру, особенно когда результат уже не довлеет. Но появляется на поле Путило, а из молодых условно в запасе только Ковалев. В этом и беда.
" Array
Karen 19 Ноя 2018 10:08
Don Basil,

Трэнер павінен шукаць маладых гульцоў у каманду. А не набіраць адных вэтэранаў. Той жа Кавалёў у яго сядзіць на лаве, а выходзіць Скавыш ... Што тут сказаць ? "Дальнабачны" трэнер. Далей за свой нос нічога не бачыць. На пазыцыю Глеба трэба шукаць чалавека. Ну небярэж ты новую моладзь, ну так паспрабуй таго ж Савіцкага на раздачы і разгону. Не, ён выпускае на пазыцыю Глеба Пуцілу альбо Кісляка, якія непараўнальна горш за Савіцкага і па тэхніке, і па разуменьні гульні. А Кісляк, той увогуле толькі адную !!! перадачу наперад зрабіў падчас сваёй прысутнасьці на полі. Астатнія папярок і назад... Тое ж самае тычыцца Балановіча. Гэты ўвогуле не мае ніякага разуменьня гульні. Два разы за свой час на полі паскорыцца за мячом і тут жа яго згубіць і ўсё на гэтым. Не відаць, не чуваць чалавека.

Да вазьмі ты перспектыўнага маладога якога. Ты ж трэнер павінен апякацца не толькі сёняшнім днём, але і ў будучыню зазірнуць неяк варта было б. Не, Бярозкіна ён не бачыць. Я уж не кажу пра іншых гульцоў зь унутранага чэмпіяната ...

Трэнер-Лузар. Пячэцца толькі за сваю ср.ку. Футбол яго цікавіць толькі зь гледзішча напаўненьня свайго гаманца. Тут і зараз. Больш яго футбол не цікавіць аніяк. Брыдка.
string(5) "Karen" string(17) "19 Ноя 2018 10:08" string(1267) " Don Basil,

Трэнер павінен шукаць маладых гульцоў у каманду. А не набіраць адных вэтэранаў. Той жа Кавалёў у яго сядзіць на лаве, а выходзіць Скавыш ... Што тут сказаць ? "Дальнабачны" трэнер. Далей за свой нос нічога не бачыць. На пазыцыю Глеба трэба шукаць чалавека. Ну небярэж ты новую моладзь, ну так паспрабуй таго ж Савіцкага на раздачы і разгону. Не, ён выпускае на пазыцыю Глеба Пуцілу альбо Кісляка, якія непараўнальна горш за Савіцкага і па тэхніке, і па разуменьні гульні. А Кісляк, той увогуле толькі адную !!! перадачу наперад зрабіў падчас сваёй прысутнасьці на полі. Астатнія папярок і назад... Тое ж самае тычыцца Балановіча. Гэты ўвогуле не мае ніякага разуменьня гульні. Два разы за свой час на полі паскорыцца за мячом і тут жа яго згубіць і ўсё на гэтым. Не відаць, не чуваць чалавека.

Да вазьмі ты перспектыўнага маладога якога. Ты ж трэнер павінен апякацца не толькі сёняшнім днём, але і ў будучыню зазірнуць неяк варта было б. Не, Бярозкіна ён не бачыць. Я уж не кажу пра іншых гульцоў зь унутранага чэмпіяната ...

Трэнер-Лузар. Пячэцца толькі за сваю ср.ку. Футбол яго цікавіць толькі зь гледзішча напаўненьня свайго гаманца. Тут і зараз. Больш яго футбол не цікавіць аніяк. Брыдка.
" Array
Dimash 19 Ноя 2018 09:58
ноль пропущенных - гуд, но когда опорник в сборной за всех в нападении работу делает - это трындец. если бы еще не сарока, вообще грусть-печаль была бы.

сколько там за "морского котика" савицкого неману должны? по играм в лиге наций я бы и сотку не заплатил. вся его результативность осталась в песочнице белорусского чемпионата. это и стасевича касается. типичный первый парень на деревне.
string(6) "Dimash" string(17) "19 Ноя 2018 09:58" string(407) "ноль пропущенных - гуд, но когда опорник в сборной за всех в нападении работу делает - это трындец. если бы еще не сарока, вообще грусть-печаль была бы.

сколько там за "морского котика" савицкого неману должны? по играм в лиге наций я бы и сотку не заплатил. вся его результативность осталась в песочнице белорусского чемпионата. это и стасевича касается. типичный первый парень на деревне.
" Array
Don Basil 19 Ноя 2018 09:54
Karen, Савицкий, безусловно, основной игрок сборной, без которого она теряет сразу в креативе.

Но Криушенко себе не враг, и меняет Савицкого не от хорошей жизни.

Он его гробить не хочет, потому-что усугубляет Савицкий не по-децки((((
string(9) "Don Basil" string(17) "19 Ноя 2018 09:54" string(283) " Karen, Савицкий, безусловно, основной игрок сборной, без которого она теряет сразу в креативе.

Но Криушенко себе не враг, и меняет Савицкого не от хорошей жизни.

Он его гробить не хочет, потому-что усугубляет Савицкий не по-децки((((
" Array
Karen 19 Ноя 2018 09:44
Цитата:
Самое печальное - нет молодежи на смену нынешним игрокам.


Няма таму што галоўны трэнер не хоча шукаць. Нават тая нешматлікая моладзь, што ёсьць, дзярэ і топча поле ўздоўж і папярок, не выходзіць. Сядзіць на лаве, альбо некаторыя, як той жа Савіцкі, гуляюць толькі нейкую частку матча. Хаця менавіта зь ягоных, Савіцкага, высілкаў і тэхнікі ствараюцца самыя небяспечныя моманты і галы каманды. З гэтым трэнерам прыйдзе каманда да таго, што хутка не будзе каго пабачыць цікавага маладаго ды амбіцыйнага ўвогуле. Адныя вэтэраны на полі і на лаве. Зь кім ён сабраўся выходзіц на Еўра ? Няўжо з Кісляком і Скавышам ? Да тыя ж грузіны пройдуцца катком у плэйофу і незаўважаць з такім складам каманды. Адчуваньне, што жахлівае відовішча чакае беларускую зборную вясною. І тая гульня "ў дурня" напрыканцы матча з санмарыйцамі яшчэ адгукнецца Крыўшэнку.



"Мы не хацелі прапусьціць напрыканцы" - кажа трэнер каманды, якая гуляе супраць Сан-Марыны... Што яшчэ скажаш ? Псіхалёгія трэнера-Лузара навідавоку. Перспэктывы НОЛЬ.
string(5) "Karen" string(17) "19 Ноя 2018 09:44" string(1244) "
Цитата:
Самое печальное - нет молодежи на смену нынешним игрокам.


Няма таму што галоўны трэнер не хоча шукаць. Нават тая нешматлікая моладзь, што ёсьць, дзярэ і топча поле ўздоўж і папярок, не выходзіць. Сядзіць на лаве, альбо некаторыя, як той жа Савіцкі, гуляюць толькі нейкую частку матча. Хаця менавіта зь ягоных, Савіцкага, высілкаў і тэхнікі ствараюцца самыя небяспечныя моманты і галы каманды. З гэтым трэнерам прыйдзе каманда да таго, што хутка не будзе каго пабачыць цікавага маладаго ды амбіцыйнага ўвогуле. Адныя вэтэраны на полі і на лаве. Зь кім ён сабраўся выходзіц на Еўра ? Няўжо з Кісляком і Скавышам ? Да тыя ж грузіны пройдуцца катком у плэйофу і незаўважаць з такім складам каманды. Адчуваньне, што жахлівае відовішча чакае беларускую зборную вясною. І тая гульня "ў дурня" напрыканцы матча з санмарыйцамі яшчэ адгукнецца Крыўшэнку.



"Мы не хацелі прапусьціць напрыканцы" - кажа трэнер каманды, якая гуляе супраць Сан-Марыны... Што яшчэ скажаш ? Псіхалёгія трэнера-Лузара навідавоку. Перспэктывы НОЛЬ.
" Array
Перейти к списку новостей
2018-11-18
21:44
Футбол. Лига наций. Болельщики сборной Беларуси развернули бело-красно-белый флаг на трибуне стадиона в Сан-Марино   7944 / 1
21:38
Хоккей. КХЛ. "Йокерит" с Платтом победил "Локомотив"   916
21:27
Хоккей. НХЛ. "Чикаго" — "Миннесота", "Анахайм" — "Колорадо" и еще два поединка ночи   443
21:14
Футбол. Лига наций. Антон Сарока увеличил преимущество белорусов в поединке с командой Сан-Марино   826
21:11
Баскетбол. НБА. "Миннесота" против "Мемфиса", "Лейкерс" играют с "Майами" и другие встречи   491
21:00
Футбол. В Великобритании поддержат секс-меньшинства. Вся футбольная атрибутика будет окрашена в радужные цвета   1938
20:53
Футбол. Лига наций. В первом тайме сборные Люксембурга и Молдовы голов не забили, а белорусы минимально обыгрывают команду Сан-Марино   910
20:44
Баскетбол. НБЛ Литвы. "Цмокi"-2 проиграли "Гаргжду"   708
20:22
Футбол. ФНЛ. Гол Михаила Афанасьева помог "Факелу" обыграть курский "Авангард"   998 / 2
20:10
Футбол. Сан-Марино — Беларусь. Драгун открыл счет в матче   1643 / 3
Перейти к списку новостей