Лента новостей

Хоккей. КХЛ. Беларускія фанаты на матчы з расійскім "Авангардам" вывесілі банер у гонар Кастуся Каліноўскага и БЧБ сцягi  

2019-11-24 11:45:42

Фанаты мінскага хакейнага "Дынама" на матч КХЛ з расійскім "Авангардам", які прайшоў 23 лістапада ў Балашысе, прывезлі банер з выявай Кастуся Каліноўскага і паролем паўстанцаў 1863-1864 гадоў: "Каго любіш? — Люблю Беларусь! — То ўзаемна".

Разам з банерам заўзятары змясцілі і бел-чырвона-белыя сцягі з "Пагоняй", iнфармуе "Наша Нiва".

Матч "Дынама" выйграла з лікам 2:1.



Комментарии (57)

romka_minsk 25 Ноя 2019 17:30
Цитата:

Наш герой Кастусь, фанаты молодцы. Без истории нет будущего


наш гісторык таксама лічыць, што Кастусь Каліноўскі - сапраўдны беларускі герой! І калі яго дух будзе дапамагаць перамагаць нашым і выносіць іншыя клубы - дык я не супраць
string(11) "romka_minsk" string(17) "25 Ноя 2019 17:30" string(388) "
Цитата:

Наш герой Кастусь, фанаты молодцы. Без истории нет будущего


наш гісторык таксама лічыць, што Кастусь Каліноўскі - сапраўдны беларускі герой! І калі яго дух будзе дапамагаць перамагаць нашым і выносіць іншыя клубы - дык я не супраць
" Array
romka_minsk 25 Ноя 2019 17:27
Цитата:

Рэспект хлопцам!!!

Можа, Дынама таму і перамагло, што былі беларускія героі і сымбалі на матчы???


Можа таму і перамаглі! Наогул, мая думка такая - хай зубры гуляюць хоць пад Пагоняй, хоць пад трохкутнікам, ці крыжам. Галоўнае - каб перамагалі. Бо надакучыла збіццё немаўлят да жарсті!
string(11) "romka_minsk" string(17) "25 Ноя 2019 17:27" string(454) "
Цитата:

Рэспект хлопцам!!!

Можа, Дынама таму і перамагло, што былі беларускія героі і сымбалі на матчы???


Можа таму і перамаглі! Наогул, мая думка такая - хай зубры гуляюць хоць пад Пагоняй, хоць пад трохкутнікам, ці крыжам. Галоўнае - каб перамагалі. Бо надакучыла збіццё немаўлят да жарсті!
" Array
romka_minsk 25 Ноя 2019 17:24
Цитата:

У кожнага народу ёсць свае героі. І нікога з іх нельга лічыць адназначна ідэальным. Іншая справа, што такія асобы патрэбны!!!

Для беларусаў можна выбіраць герояў з вялікага шэрагу:


цалкам пагаджаюся! менавіта так і наш гісторык сцвярджае, ён нават лічыць, што калі б іх не было насамрэч, то іх трэба было б выдумляць для ўзняцця духу грамадства
string(11) "romka_minsk" string(17) "25 Ноя 2019 17:24" string(514) "
Цитата:

У кожнага народу ёсць свае героі. І нікога з іх нельга лічыць адназначна ідэальным. Іншая справа, што такія асобы патрэбны!!!

Для беларусаў можна выбіраць герояў з вялікага шэрагу:


цалкам пагаджаюся! менавіта так і наш гісторык сцвярджае, ён нават лічыць, што калі б іх не было насамрэч, то іх трэба было б выдумляць для ўзняцця духу грамадства
" Array
Bezb 25 Ноя 2019 17:05
Hellraser, попустись. тут все свои.
string(4) "Bezb" string(17) "25 Ноя 2019 17:05" string(68) " Hellraser, попустись. тут все свои." Array
Hellraser 24 Ноя 2019 19:57
Цитата:

Hellraser, пожалуй соглашусь. И все. Кто ещё в национальном масштабе?
stran, усе гэтыя імёны мы ведаем не "благодаря, а вопреки". Паверце, калі б гісторыяй Беларусі займаліся беларусы, а не маскалі ды палякі, мы ведалі намнога больш імён.

P.S. Таго ж Усяслава Чарадзея можна прывесці ў прыклад. Таксама аб'яднаў народ
string(9) "Hellraser" string(17) "24 Ноя 2019 19:57" string(496) "
Цитата:

Hellraser, пожалуй соглашусь. И все. Кто ещё в национальном масштабе?
stran, усе гэтыя імёны мы ведаем не "благодаря, а вопреки". Паверце, калі б гісторыяй Беларусі займаліся беларусы, а не маскалі ды палякі, мы ведалі намнога больш імён.

P.S. Таго ж Усяслава Чарадзея можна прывесці ў прыклад. Таксама аб'яднаў народ
" Array
Перейти к списку новостей
2019-11-24
11:31
Футбол. За победу в Кубке Либертадорес "Фламенго" получит рекордные 85 миллионов долларов 958 / 4
11:04
Баскетбол. "Чикаго" обыграл "Шарлотт" и другие результаты матчей чемпионата НБА 563
10:50
Теннис. Матч Роджера Федерера и Александра Зверева в Мехико собрал рекордную для вида спорта аудиторию — 42 517 зрителей 1566
10:37
Летние виды. Личный тренер Лаши Талахадзе: атлет делает себя не на фотосессиях и в ресторанах, а в зале. Мне нравится, что Арямнов все-таки взялся за голову   1389
10:21
Футбол. "Манчестер Юнайтед" встретится с "Шеффилд Юнайтед", "Рома" сразится с "Брешиа", и другие матчи топовых европейских чемпионатов   936
10:11
Футбол. ЦСКА Виктора Гончаренко сыграет с "Крыльями Советов", и другие матчи чемпионата России   2278
10:07
Футбол. В эфире канала Fox Sports Марко ван Бастен произнес нацистский лозунг Третьего рейха. Соцсети Нидерландов взорвались негодованием 2936 / 1
09:57
Футбол. Болельщики "Реала" освистывали каждую встречу с мячом Гарета Бэйла после его выхода на замену 1626
09:39
Футбол. Большинство участников опроса Pressball.by считает фаворитом "белорусского" квартета претендентов на путевку на Евро-2020 сборную Косово 1149
09:22
Биатлон. Оле-Эйнар Бьерндален: китайские спортсмены лучшие по стрельбе, но худшие на лыжне. Думаю, мы быстро приведем их в форму 4605
Перейти к списку новостей